Найдавніше використання ефедри знайдено в Марокко
Міжнародна група дослідників під керівництвом Університету Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія виявила найдавніше свідчення використання ефедри за обвугленими залишками рослини в 15 000-річному похованні на північному сході Марокко.
Джерело: phys.org
Деталі:
Ефедра
Ефедра — це рід кущів, що ростуть у посушливих регіонах і містять алкалоїди, такі як ефедрин і псевдоефедрин, що використовуються в традиційній медицині різних культур. Археологічні докази її використання в епоху палеоліту рідкісні через крихкість рослинних залишків.
Дослідження
У дослідженні «Експлуатація ефедри у пізньому плейстоцені в поховальному контексті в Марокко», опублікованому в Scientific Reports, дослідники детально описали свої знахідки під час розкопок у печері, де сучасні люди мешкали понад 100 000 років.
Печера Тафоралт, також відома як "Пташина Печера", використовувалася як місце проживання та поховань іберомаврусійців, мисливців-збирачів кам'яної доби (23 000 – 12 600 років тому), відомих своєю мікролітовою промисловістю та складними поховальними обрядами.
Відкриття
Завдяки винятковим умовам збереження вдалося віднайти обвуглені рослинні залишки в похованні дорослого чоловіка. Серед незвичних артефактів, таких як ступка з охрою та оброблені кістки тварин, команда виявила 23 обвуглені бракти ефедри.
Бракт — це видозмінений лист, який формує лусочки, що захищають квіти або насіння.
Аналіз та висновки
Аналіз показав, що обвуглені бракти є залишками переробки і споживання м’ясистих шишок ефедри, які цінувалися за поживні та лікувальні властивості. Висока концентрація ефедри в поховальних відкладеннях, порівняно з іншими ділянками печери, вказує на її спеціальне використання в поховальних ритуалах, а не в повсякденному житті.
Довідково:
З огляду на можливі негативні ефекти регулярного використання ефедри на центральну нервову і серцево-судинну системи, дослідники припускають, що рослина могла використовуватися лише під час особливих випадків, таких як поховальні ритуали або з лікувальною метою.
- #Марокко
- #археологія
- #карта
2024-11-14 12:00:18