Стратегічний БПЛА RQ-4 Global Hawk допомагає Україні

RQ-4 Global Hawk здатний "дивитися" на сотні кілометрів у тил противника.

Візіком,  maps API, RQ-4 Global Hawk, дрон, війна,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на УНІАН.

Якщо відкрити будь-який сервіс відстежування польотів, то поблизу України щодня можливо побачити літальний апарат з позивним FORTE, який протягом 18-20 годин баражує, виписуючий вісімки.

Це, абсолютно не ховаючись, на висоті понад 15 км працює найпотужніший розвідувальний дрон у світі - американський RQ-4 Global Hawk, розробка якого обійшлась у 14 млрд доларів.

Ще у 90-х роках у США розпочали розробку БПЛА, який здатний вести розвідку у глобальному плані, на рівні із супутниками. Суперництво двох авіагігантів: Lockheed Martin з проектом стелс-дрона та Northrop Grumman завершилось перемогою останнього і запуском у 1998 році у серійне виробництво RQ-4 Global Hawk.

Перемогти йому допомогла більша дальність та універсальність, завдяки потужному оснащенню, яке дозволяє вести оптичну, у видимому та інфрачервоному діапазонах, радіолокаційну та радіотехнічну розвідку.

І одразу потрібно розуміти реальні розміри Global Hawk, розмах крил якого становить 40 метрів. Для розуміння, у пасажирського Boeing 737 - 34 метри.

Тобто RQ-4 це не маленька "пташка": при максимальному часі у повітрі понад 34 годин він має дальністю польоту у 22,7 тисячі км. Для розуміння цього достатньо для того, щоб з Нью-Йорку долетіти до Києва, повернутися і знову долетіти до Києва.

Також для цього дрона відсутнє поняття дальність керування, він передає дані через супутниковий канал потужністю 50 Мбіт/с, що дає можливість отримувати з нього інформацію у режимі онлайн з будь-якої точки світу.

При цьому йому немає необхідности навіть наближатися до противника. РЛС з синтезованою апертурою дозволяє йому "бачити" цілі на землі навіть через хмари. Відомо, що у старих версіях дрона, цей радар давав чітку картинку із роздільною здатністю до 1 метра на відстані у 100 км. Що реально може радар на оновленому RQ-4 Global Hawk у версії Block 40 - невідомо.

Також RQ-4 Global Hawk вміє "слухати", точніше вести радіотехнічну розвідку, коли не тільки фіксується та перехоплюється радіовипромінювання ворога, а й встановлюється точні координати випромінювання. Це дозволяє локалізувати штаби, центри зв’язку, командні пункти, викрити позиції протиповітряної оборони тощо. Дальність роботи такої системи фактично становить понад півтисячі кілометрів.

Читайте також: