Полтавська область вийшла у всеукраїнські лідери за темпами деімперіалізації та дерусифікації
27 липня набув чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який регулює сфери публічного простору, топоніміки, назв юридичних осіб, памʼятників і памʼятних знаків, знаків для товарів і послуг.
Забороняє пропаганду символіки російської імперської політики, визначає порядок ліквідації такої символіки з публічного простору.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на np.pl.ua.
Процесу деімперіалізації передував процес декомунізації, який проводився у 2015-2016. Так, в області було перейменовано 3815 обʼєктів топонімії, 52 населені пункти, 2 адміністративні райони в Полтаві, демонтовано 312 памʼятників, – розповіла на щотижневій апаратній нараді директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА Вікторія Пилипенко. – Окремі територіальні громади області не вжили відповідних заходів. У населених пунктах залишилися як топоніми, так і 43 обʼєкти матеріальної спадщини – памʼятники державним воєнно-політичним діячам радянського часу.
Протягом 2016-2021 років в області тривав процес доочищення публічного простору від памʼяток історії, культури та архітектури. Демонтовано 21 пам’ятник, барельєф, памʼятну дошку. Протягом 2022-2023 років на Полтавщині демонтовано 52 обʼєкти і перейменовано 1203 топоніми в населених пунктах. Наразі запропоновано перейменувати 11 населених пунктів. У громадах відбувається процес громадського обговорення майбутніх назв.
За темпами деімперіалізації та дерусифікації Полтавська область вийшла у всеукраїнські лідери та за версією громадського проєкту «Деколонізація. Україна» посіла п’яте місце в Україні, – зауважила Вікторія Пилипенко.
2023-08-29 14:40:56