Штучний інтелект краде особистість: що може зупинити цей процес?
Ще нещодавно термін «глибокі фейки» був невідомим широкому загалу, а сьогодні це серйозна загроза, яка викликає юридичні дискусії по всьому світу.
Використовуючи штучний інтелект, deepfake-технології створюють цифрові копії людей, що може спричинити фінансові махінації, політичну дезінформацію та використання в порнографії.
Джерело: techxplore.com
Окрему небезпеку це становить для артистів і акторів, адже цифрові двійники можуть позбавити їх роботи та контролю над власним образом. У США вже обговорюють законопроєкт No Fakes Bill, який пропонує наділити кожну людину правом контролювати використання її зображення та голосу.
Документ передбачає можливість ліцензування цифрових копій за письмової згоди, але є ризик, що люди можуть несвідомо передати всі права на власний образ. Також закон не враховує репутаційні ризики, коли цифрові двійники можуть бути використані у неприйнятному контексті.
Окрім цього, в США та Новій Зеландії досі немає механізмів блокування сайтів, що розповсюджують deepfake-контент, на відміну від Австралії та 50 інших країн.
Хоча No Fakes Bill не є ідеальним рішенням, він може стати першим кроком у створенні ефективного правового захисту від глибоких фейків.
2025-02-27 11:05:10