Бобри в Арктиці: як вони впливають на клімат та екосистему
Дослідження, опубліковане Арктичний дослідницьким консорціумом Сполучених Штатів (ARCUS), показало, що розширення популяції північноамериканських бобрів в Арктиці може сприяти зростанню температури в регіоні.
Джерело: suspilne.media
Деталі:
Професор Кен Тейп з Університету Аляски порівняв аерофотознімки тундри 1980 та 2019 років на західній Алясці. Він виявив, що вузький струмок поповнився великими ставками, які утворилися внаслідок життєдіяльності бобрів на цій території.
Згідно з дослідженням, кількість бобрових ставків у струмках на Алясці подвоїлася до щонайменше 12 000 за останні 20 років. Ці ставки мають важливі наслідки для клімату та екосистеми Арктики.
Боброві ставки — це новоутворені водойми, які покривають голу вічну мерзлоту. Оскільки вода в них тепла, вона розморожує твердий ґрунт, через що виділяється метан, один із найпотужніших парникових газів.
За оцінками науковців, бобри можуть сприяти виділенню 1,5-2,5 мегатонн метану в атмосферу в Арктиці щороку. Це може призвести до додаткового підвищення температури в регіоні на 0,2-0,4 градуса за Цельсієм.
Крім того, боброві ставки можуть впливати на якість води та рух риби, а також блокувати місцевість.
Довідково:
У лютому 2024 року дослідники, групи корінного населення, землевпорядники та інші члени Мережі спостереження за полярними бобрами проведуть свою щорічну зустріч у Фербенксі, в Алясці. Вони обговорять, чи потрібно вживати заходів через зростання популяції бобрів.
- #Аляска
- #бобри
- #карта
2024-01-03 11:37:25