У мережі з’явилися кадри ведення бою за допомогою нового Bayraktar Mini
У мережі з’явилися кадри ведення бою українськими військовими за допомогою нової версії турецького БПЛА Bayraktar Mini.
Чим відрізняється новий розвідувальний від класичної версії Bayraktar TB2, повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на НВ.
Кадри обстрілу позиції російських військових нещодавно було знято з дрону Bayraktar Mini. Аналогічні кадри тестових запусків цієї версії безпілотника з камерою FLIR публікували у Туреччині.
За даними турецького видання Oryx, на кадрах з України помітно характерний інтерфейс Bayraktar Mini.
На відміну від ударного оперативно-тактичного Bayraktar TB2 новий дрон є розвідувальним, оснащується камерою високої роздільної здатності на карданному підвісі, він захищений від радіо перешкод і також може виконувати оперативні завдання в польових умовах завдяки системі приземлення з парашутом.
Ключові льотні характеристики Bayraktar Mini помітно поступаються класичній версії Bayraktar TB2: дальність підтримки зв’язку у Mini становить 30 км проти 150 км у TB2, нова версія дрону може перебувати у повітрі трохи більше двох годин, в той час як раніше використовувані в Україні Bayraktar можуть літати від 12 до 24 години.
Bayraktar TB2 також може підніматися на висоту понад 8 км, а фактична стеля нового дрону — близько 1200 метрів.
Великою перевагою цього БПЛА є те, що вони можуть легко переноситися і розгортатися звичайними солдатами в польових умовах, не вимагаючи злітно-посадкової смуги ні для запуску, ні для евакуації, — пише Oryx.
Довідково:
- Конструкція Bayraktar Mini передбачає ручний запуск, а його головні завдання — виявлення цілей, які можуть бути уражені ПТРК чи артилерією.
- Раніше в боях під Києвом примітивні серійні квадрокоптери допомагали українським артилеристам виявити російські позиції і завдати їм значної шкоди.
- Єдиними підтвердженими операторами Bayraktar Mini досі були Лівія та Катар, які домовилися про постачання цих дронів ще у 2021 році.
Читайте також:
- З'явився сайт з посиланнями для допомоги зоопаркам та екопаркам
- Міністерство економіки запустило в Телеграмі чат-бот
- В Україні створили сервіс пошуку житла для людей, які рятуються від війни
- Maxar Technologies зафіксувала величезну колону окупантів під Харковом
2022-04-11 14:42:06