Як давні люди пережили льодовиковий період без міграцій: нове дослідження змінює уявлення

Давні люди виявилися настільки адаптованими до умов останнього льодовикового періоду, що не потребували мігрувати, як це робили інші види.

Це спростовує усталені теорії про їх спосіб життя під час цього суворого періоду.

Візіком, maps API, карта,

Джерело: phys.org

Деталі:

Попередні дослідження свідчили, що більшість наших предків відступили до південної Європи під час піку льодовикового періоду та повернулися після потепління. Однак наше нове дослідження — перше, яке використовує генетичні дані, щоб показати, що деякі люди залишилися в центральній Європі, на відміну від багатьох інших тварин, попри походження нашого виду з Африки.

Наша команда, очолювана Оксалою Гарсія-Родрігесом з університету Борнмута, досліджувала генетичну історію 23 видів ссавців у Європі. Ми виявили, що деякі види, як-от вовки та бурі ведмеді, були широко розповсюджені під час піку льодовикового періоду і не потребували мігрувати до тепліших регіонів.

Найбільш вражаючим є те, що Homo sapiens також входить до цієї групи. Це викликає подив, адже наші предки походять з Африки, і було б логічно припустити, що вони не були пристосовані до холодного клімату.

Можливо, люди вижили завдяки екологічній адаптації, наприклад, їхній всеїдності. Або ж технологічні досягнення — одяг, житло та вміння контролювати вогонь — допомогли їм протистояти суворим умовам.

Довідково:

Це відкриття може змінити наукове уявлення про зміни в розподілі людських популяцій і адаптації до клімату.


  • #карта
  • #міграції
  • #археологія
2024-10-23 12:09:59