ESA та Open Cosmos запускають місію NanoMagSat для моніторингу магнітного поля Землі
Компанія супутникових технологій Open Cosmos і Європейське космічне агентство (ESA) підписали контракт на розробку, запуск і експлуатацію місії NanoMagSat.
Джерело: gim-international.com
Деталі:
Це третя місія в рамках ініціативи ESA Scout, яка спрямована на використання технологій New Space і доповнення дослідницьких місій серії Earth Explorer. Інноваційна місія NanoMagSat використовуватиме сузір’я з трьох супутників для розширення знань і моніторингу магнітного поля Землі та іоносферного середовища.
Магнітне поле, яке є життєво важливим для існування життя на Землі, захищає планету від заряджених частинок. Розуміння його динаміки є критично важливим для точного навігаційного супроводу, геофізичних досліджень і вивчення властивостей поверхневих і глибинних структур Землі. NanoMagSat доповнить і розширить вимірювання електромагнітного поля, які вже проводить надуспішна місія Swarm ESA, забезпечуючи безперервне лідерство Європи в спостереженні за магнітним полем із космосу, що триває з 1999 року.
Високоточні вимірювання магнітного поля
Місія NanoMagSat розроблена для моніторингу магнітного поля Землі та іоносферного середовища з безпрецедентною просторово-часовою деталізацією та частотою повторного спостереження. Констеляція з трьох супутників обертатиметься на висоті 545 км, два супутники — на 60-градусній нахильній орбіті, а один — на проградній полярній орбіті. Перший супутник планується запустити наприкінці 2027 року, решта два — незабаром після цього. Констеляція працюватиме протягом трьох років.
Європейська співпраця
NanoMagSat є продуктом партнерства між відомими європейськими організаціями:
- Open Cosmos є головним підрядником і виробником супутників.
- CEA-Léti (Франція) відповідає за розробку магнітометра.
- COMET Aerospace (Іспанія) постачає розкладний штанговий механізм і оптичну платформу.
- Institut de Physique du Globe de Paris, Université Paris Cité (Франція) забезпечує наукове керівництво місією.
- Університет Осло (Норвегія) розробляє зонди Ленгмюра.
- Технічний університет Данії надає досвід у сфері зоряних трекерів.
Довідково:
Ця місія зміцнить позиції Європи як лідера в галузі геофізичних досліджень, пропонуючи нові можливості для розуміння нашої планети.
- #Земля
- #супутник
- #моніторинг
2024-12-10 12:00:45