Проєкт TAMPA: як 3D-друк змінює оборонну індустрію Великої Британії
Британська компанія Babcock передала першу партію запасних частин, виготовлених на 3D-принтері, для потреб армії Великої Британії. Про це повідомила компанія на своїй офіційній сторінці в LinkedIn.
Джерело: mil.in.ua
Деталі:
Запасні частини були створені в рамках програми TAMPA, мета якої — прискорити доступність і виробництво деталей для ремонту військової техніки. Перша партія вже використовується для обслуговування та відновлення причіпних гаубиць L118, які є основним компонентом артилерійського арсеналу британської армії та потребують регулярного обслуговування.
Програма також передбачає виготовлення 3D-друкованих деталей для основних бойових танків Challenger 2 і іншої техніки. Завдяки цьому підходу забезпечується можливість виробництва запчастин як у Великій Британії, так і під час закордонних операцій.
Проєкт TAMPA є ініціативою Міністерства оборони Великої Британії, спрямованою на використання адитивного виробництва для:
- Зниження витрат на виготовлення деталей;
- Підвищення доступності матеріалів;
- Розв’язання проблем зі старінням технічних компонентів;
- Зміцнення обороноздатності країни.
Крім того, адитивне виробництво застосовують для забезпечення потреб корабельного складу, зокрема атомних підводних човнів Astute і протичовнових фрегатів Type 23.
Проєкт реалізується не лише компанією Babcock: Міністерство оборони Великої Британії співпрацює з іншими постачальниками, такими як NP Aerospace, RBSL, Thales і AMFG.
Шарлотта Робінсон, керівниця інноваційної групи підтримки оборони Стратегічного командування Великої Британії, зазначила:
"Прогрес, досягнутий у рамках проєкту TAMPA, демонструє ключову роль 3D-друку в покращенні доступності критично важливих деталей. Це великий крок вперед у розвитку оборонної логістики".
Довідково:
Програма TAMPA відкриває нові горизонти для швидкого та економічного обслуговування військової техніки, використовуючи інноваційні підходи і сучасні технології.
- #3D
- #друк
- #Британія
2024-12-05 12:24:00