Штучний інтелект допоміг створити надточну карту ландшафтів Сибіру
Дослідники з Чибського університету (Японія) під керівництвом професора Кадзухіто Ічії створили нову високоточну карту земного покриву Сибіру за допомогою алгоритмів машинного навчання.
Джерело: phys.org
Регіон має вирішальне значення для глобального вуглецевого циклу через велику кількість лісів, боліт та вічної мерзлоти, яка активно тане внаслідок кліматичних змін.
Користуючись алгоритмом "випадкового лісу" та об’єднуючи кілька глобальних баз даних, команда досягла точності класифікації на рівні 85%. Вони виявили суттєві помилки в попередніх картах, особливо в північних широтах, що могло призводити до хибних кліматичних прогнозів.
Навіщо це потрібно?
Нові дані дозволяють краще оцінити зміни в екосистемах та обміни вуглецю між ґрунтом, рослинністю й атмосферою. Це особливо важливо на тлі змін, таких як танення мерзлоти, переміщення сибірської тайги та зростання загроз лісових пожеж.
Карта як інструмент для майбутнього
Нові дані можуть бути корисними не лише науковцям, а й політикам — для ефективнішого управління землями, охорони довкілля та зменшення ризиків, пов'язаних із змінами клімату.
Професор Тецуя Хіяма з Наґойського університету підкреслює: «Ми також вивчали, як кліматичні фактори, зокрема опади, впливають на розподіл рослинності. Це критично важливо для розуміння змін у природних зонах».
Дослідження відкриває нові можливості для моніторингу змін клімату в Арктиці та допоможе краще підготуватися до викликів майбутніх десятиліть.
2025-04-03 11:20:54